Sestdiena, 17. aprīlis, 2021 | Rūdis, Rūdolfs, Viviāna
Piektdien, 26. februārī | 2021 Komentāri: 0

Jau 2. martā LRT raidījumu cikla “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” 7. raidījums

2. martā Re:TV kanāla virszemes apraidē pl. 18:30, kā arī kanālā RīgaTV 24 pl. 13:30 būs skatāms septītais Latgales reģionālās televīzijas (turpmāk LRT) veidotais raidījumu cikla “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” raidījums.

 

 

 
Lai arī bija paredzēts, ka šajā reizē lielāku vērību pievērsīsim ūdens kvalitātei upēs, ezeros un akās,– tomēr lielā sala un tagad arī atkušņa dēļ raidījums par šo tematu tiks veidots nākamreiz aprīlī, bet 7. raidījumu veltīsim tūrismam dabā, iespējām atpūsties un sargāt dabas vērtības arī ziemā un agrā pavasarī. Raidījuma gaitā kopā ar Dabas aizsardzības pārvalde Dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāju Regīnu Indriķi tiksimies Rāznas Nacionālais parks un apmeklēsim tā interesantākos objektus, savukārt ar Latvijas valsts meži Ziemeļlatgales meža apsaimniekošanas plānošanas vadītāju Daini Rudzīti izzināsim vairāk to, kāpēc mežos ir svarīgi ierīkot atsevišķas atpūtas vietas tūristiem un atpūtniekiem. Par Daugavpils novada pērles – Dabas parks "Daugavas loki" – nozīmi vēstīs aģentūras “Taka” direktors Rolands Gradkovskis, bet raidījuma noslēgumā vēl viesosimies Ilūkstes novada dabas parkā Dvietes Paliene, kas citu vidū izceļas ar savvaļas dzīvnieku un putnu daudzveidību. Šaipus tiksimies ar informācijas centra vadītāju Benitu Štrausu.
 
Pavisam līdz 2021. gada augusta beigām paredzēts izveidot 12 raidījumus, no kuriem katrs būs veltīts kādai citai tēmai par atbildīgu dzīvesveidu, kā arī vides izglītību.
 
Skatītāji! Aicinām būt aktīviem un pēc raidījuma noskatīšanās uz e-pasta adresi iesūtīt savus novērojumus un jautājumus foto, video vai rakstiskā formā par tūrismu dabā un dabas vērtību daudzveidību: gan atskaites par atpūtu kopā ar ģimeni, gan novērojumus un interesantākos piedzīvojumus!
 
Tāpat pēc katra tematiskā raidījuma pārraides televīzijā, tie kopā ar nelielu aptauju un īsu pamācošu video rullīti tiks izvietoti LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī sociālo tīklu vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un vietnē https://xtv.lv/.
 
Skatītāju iesūtītais materiāls un jautājumi, aptauju rezultāti trīs nedēļas vēlāk tiks pārrunāti un analizēti vēl vienā raidījumā kopā ar nozares ekspertiem kanāla RīgaTV 24 studijā Rīgā 23. martā.
Raidījumu “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” izveidi finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fons.
 
Ausma Sprukte                                                              
LRT žurnāliste
e-pasts:
t.nr. 22427748