Otrdiena, 22. jūnijs, 2021 | Laimdots, Laimiņš, Ludmila
Sestdien, 03. aprīlī | 2021 Komentāri: 0

Jau 6.aprīlī raidījumu cikla “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” 8.raidījums!

6.aprīlī ReTV kanāla virszemes apraidē plkst. 18:30, kā arī kanālā RīgaTV 24 plkst. 13:30 būs skatāms astotais Latgales reģionālās televīzijas (turpmāk LRT) veidotais raidījumu cikla “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” raidījums.

Visā pasaulē 22.martā tiek atzīmēta Pasaules Ūdens diena, tāpēc gaidāmais raidījums būs gluži kā veltījums tai. Raidījumā vēstīsim par ūdens kvalitāti Latvijas upēs, ezeros un akās, kur vispārējo informāciju sniegs Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra pārstāvji. Par to, kādas kvalitātes dzeramo ūdeni lietojam ikdienā, kā arī par publisko peldvietu ūdens novērtēšanu pastāstīs Veselības inspekcijas Vides veselības nodaļas vadītājs Normunds Kadiķis. Tāpat par ūdens paraugu ievākšanu laboratoriskajiem izmeklējumiem vēstīs Valsts vides dienesta un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un ūdenssaimniecības katedras pārstāvji. Turpretī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra projektu vadītāja Anita Dzelme informēs par projektu “LIFE GoodWater IP”, kura mērķis ir ilgtermiņā uzlabot ūdens kvalitāti aptuveni 30% riska ūdensobjektu Latvijā.
Pavisam līdz 2021. gada augusta beigām paredzēts izveidot 12 raidījumus, no kuriem katrs būs veltīts kādai citai tēmai par atbildīgu dzīvesveidu, kā arī vides izglītību, piemēram, nākamajā raidījumā vēstīsim, kā šogad aizritējusi Lielā Talka.
Skatītāji! Aicinām būt aktīviem un pēc raidījuma noskatīšanās uz e-pasta adresi iesūtīt savus novērojumus un jautājumus foto, video vai rakstiskā formā par pārkāpumiem, kas negatīvi ietekmē ne vien ūdens kvalitāti, bet arī ezeru, upju un aku vispārējo stāvokli.
Tāpat pēc katra tematiskā raidījuma pārraides televīzijā, tie kopā ar nelielu aptauju un īsu pamācošu video rullīti tiks izvietoti LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī sociālo tīklu vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un kanāla RīgaTV 24 platformā https://xtv.lv/.
    Skatītāju iesūtītais materiāls un jautājumi, aptauju rezultāti trīs nedēļas vēlāk tiks pārrunāti un analizēti vēl vienā raidījumā kopā ar nozares ekspertiem kanāla RīgaTV 24 studijā Rīgā 27.aprīlī.
Raidījumu “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” izveidi finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fons.

Beatrise Jakobsone
LRT žurnāliste
e-pasts: